Hasiči zachránili muže uvězněného v hořící ubytovně

Zobrazit fotogalerii (6)
24.03.2016 - 13:20   |  

Ve čtvrtek ráno zachvátil požár ubytovnu v Kladně. Většině obyvatel se podařilo budovu opustit s výjimkou jednoho muže. Dramatický závod s časem a přírodním živlem měl šťastný konec.

Kvůli zakouřené chodbě se nedostal ven

O požáru v kladenské ubytovně ve Vrapické ulici se hasiči dozvěděli 24. března krátce před čtvrtou hodinou ranní. V tu dobu už obyvatelé začali dům houfně opouštět. Osm dospělých a čtyři děti se ven dostali včas. V ubytovně ale uvízl jeden muž, který se kvůli zakouřené chodbě nedokázal dostat pryč.


Hasiči přistavili žebřík. Muž byl za pět minut venku

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Kladna a dvě dobrovolné jednotky z Pcher a Brandýsku. Než přijeli hasiči na místo, zjistili, že hoří v jedné místnosti, a že v budově zůstal uvězněný muž. Toho se hasičům povedlo zachránit asi pět minut po příjezdu. Muž slezl dolů po nastavovacím žebříku.


Shořel majetek za půl milionu korun

Hasiči strávili na místě dvě hodiny, než se jim podařilo požár zcela dohasit. Požár napáchal škody zhruba za půl milionu korun. Na to, jak vypadala ubytovna po požáru, se můžete podívat v naší fotogalerii. Uchránit se nicméně podařilo asi 4 miliony. Dospělí a děti žijící v ubytovně vyvázli bez úhony.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru