Z Velké Chuchle na Smíchovské nádraží se opět dostanete linkou 172

  |  

Po událostech z října, kdy se na železničním přejezdu málem srazil autobus plný dětí s vlakem, se neustále řeší doprava ve Velké Chuchli. Od 1. května se linka 172 stane přímým spojem mezi Velkou Chuchlí a Smíchovským nádražím. U autobusu 244 se zase lehce prodlouží intervaly v ranní špičce.

S dopravou ve Velké Chuchli je to jako na houpačce. Velkou debatu o bezpečnosti na železničním přejezdu spustily dvě nehody, které se staly v polovině října. Při jedné z nich se s vlakem málem srazil i školní autobus, který byl plný malých školáků.

Chuchle se opět propojí s centrem města

Od 4. ledna kvůli nebezpečnému přejezdu nezajíždí do centra Velké Chuchle linka 244. Spojení s centrem Prahy nicméně místním citelně chybí. Velká Chuchle se proto po letech vrací k osvědčené variantě, kdy linka 172 zajíždí až na Smíchovské nádraží. Takto vozila cestující bezmála čtyřicet let. Podrobněji o lednových dopravních změnách jsme psali v článku Velká Chuchle nesouhlasí se změnou trasy autobusů.

Celkové navýšení ročních nákladů na provoz tohoto opatření bylo vyčísleno na 2,35 milionu Kč ročně oproti původnímu stavu v roce 2015. Jako kompenzaci za náklady na provoz linky 172 bude prodloužení intervalů u autobusu 244. V pracovní dny ráno si na autobus počkáte 15 namísto 12 minut.

Ropid bude novou situaci testovat. Je proto možné, že jízdní řád se po několika měsících zase upraví. Jedná se každopádně o opatření řešící nebezpečí na železničním přejezdu. Tomu, aby se vlaky a autobusy nemohly srazit, však zabrání až železniční nadchod nebo podchod, o kterém se ve Velké Chuchli mluví již řadu let.