Neuvěřitelně drzý a nešikovný zloděj

Zkušenost z 41letým mužem mají dokonce kriminalisté v Německu.
  |  

Berounští kriminalisté zadrželi nepoučitelného recidivistu, který bez skrupulí vnikl do domu i za přítomnosti majitelů.

Celý incident se odehrál před dvěma dny kolem šesté hodiny ranní. Pachatel se bez potíží dostal do neuzamčeného domu v Berouně. Jeho vpád však neunikl pozornosti majitelů. Žena zkontrolovala celý dům poté, co si všimla podezřelých zvuků. Dotyčného spatřila až na pozemku, jak odchází. Posléze zjistila, že jí chybí šperkovnice s veškerým obsahem a ihned kontaktovala policii. Hlídka městské policie pachatele následně dopadla nedaleko domu i se šperkovnicí. Policisté muže předali kolegům z Obvodního oddělení Beroun.

Ukradl, na co přišel

Berounští policisté se s 41letým mužem nesetkávají poprvé. Policie o jeho předchozím zadržení informovala naposledy letos v květnu. Tehdy odcizil zaparkované vozidlo v Berouně muži, který z automobilu vynášel nákup. Přitom však nechal klíčky v zapalování a auto tak zloději naservíroval jako na zlatém podnose.

Pachatel v květnu zapojil do akce i pražské policisty z Pohotovostní motorizované jednotky, kteří ho dopadli na území hlavního města a následně předali berounským kolegům. Příběh zloděje aut a vykradače bytů se však táhne ještě dále do minulosti. Před tímto incidentem s odcizeným vozidlem si odpykával trest za mřížemi v Německu za majetkovou trestnou činnost. Týden po propuštění na svobodu v sousední zemi se již proháněl s ukradeným Fiatem Panda mezi Berounem a Prahou.

Záznamů v trestním rejstříku má muž podle policistů již 26. Nyní je stíhán vazebně a za majetkovou trestnou činnost mu hrozí trest až ve výši tří let odnětí svobody. Příliš mu nepomáhá ani to, že policisté v průběhu vyšetřování zjistili vniknutí do dvou dalších domů, kterého se měl dopustit v den zadržení. Scénář byl stále stejný. Zloděj využil nepozornosti majitelů a vždy se vkradl do neuzamčených domů. Z jednoho prý neodcizil nic, z druhého finanční hotovost a osobní doklady. Kradl i na území Prahy západ a to v obci Říčany, kde si z rodinného domu opět odnesl finanční hotovost, platební karty a osobní věci. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru