Další pole hořelo. Tentokrát v Černých Voděradech. Jak se bránit požáru?

V Černých Voděradech ochránili pole za několik milionů

Na Praze – Východ hořelo v sobotu 1. srpna další pole, tentokrát šlo o neposečené pole nedaleko obce Černé Voděrady. Opět se sjely hasičské jednotky z celého okolí a hasilo se několik hodin.

 

Hasil i vrtulník

Na hašení se opět podílel také vrtulník s bambi vakem, do kterého mohl snadno nabírat vodu. Naštěstí se rybník nacházel nedaleko, což hasičům ve vrtulníku, ale i ve vozidlech pomáhalo. Přesto nebylo hašení jednoduché, neboť foukající vítr pomáhal k šíření požáru a ohroženy byly také blízké domy. Byl proto vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu, kde se jedná o události, kdy je ohrožené několik budov, železničních souprav, letadel, hromadné havárie v silniční dopravě, plošné požáry do 1 km2, povodí řek, produktovody, záchrana stovek osob.

Požár ohrožoval také blízké domy

Hasiči zachránili pole za tři a půl milionu

Vrtulník shodil na pole několik dávek vody, hasilo se také pomoci vysokotlaku. Pole bylo prolito a oboráno. Celkem na místě zasahovala jedna profesionální jednotka z Říčan a jedenáct dobrovolných jednotek z Kostelce nad Černými lesy a Černých Voděrad. Požár zasáhl plochu zhruba 55 hektarů, škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 2 miliony korun. Včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit okolní pole v celkové částce 3,5 milionu. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

Na Praze - Východ jde již o druhý velký požár pole, před tím hořelo u Nučic, o tom jsme vás informovali v tomto článku.

Platí zákaz rozdělávání ohňů

Letošní mimořádně suché počasí bude pokračovat i nadále, proto je třeba dbát mimořádné opatrnosti. Neodhazujte žhavé oharky a i nadále platí zákaz rozdělávání ohňů, zákaz spalování hořlavých látek, zákaz jízd parních lokomotiv bez přijatých protipožárních opatření, zákaz vjezdu motorových vozidel do lesů a na polní cesty, zákaz táboření mimo vyhrazené prostory, zákaz pálení klestu a kůry v lesích, povinnost zajistit průjezdnost příjezdových cest do lesních porostů. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru