Zraněný cyklista volal v lese několik hodin o pomoc

Několik hodin strávených ve tmě v hustém lesním porostu muselo být nanejvýš děsivých. Největší hrozbu pro cyklistu představovalo podchlazení.
  |  

Muži projíždějícímu v lesích mezi obcemi Chyňava a Malá Kyšice vypadlo kolo z vidlice. Podchlazeného a pomláceného ho našla pozdě v noci policie.

Třičtyřicetiletý muž z Pelhřimovska si v lesích prožil několik hororových hodin. Lesem mezi Chyňavou a Malou Kyšicí projížděl v půl desáté, když mu z předního kola vypadla z kola vidlice. Ošklivým pádem si poranil hlavu i dolní končetiny.

Tma, chlad a nikde nikdo

Muž vůbec nemohl pohnout nohama. V zimě a úplně tmě strávil několik hodin. Čas si krátil pouze usilovným řevem doufaje v to, že ho někdo uslyší.

Zoufalé volání se doneslo k hlídce unhošťských policistů až o několik hodin později. Strážníci vstoupili do lesa o půl třetí ráno a ještě téměř hodinu muže hledali. Na nezpevněné cestě poté našli v tu dobu již silně podchlazeného cyklistu. Jeden z policistů mu ihned vypůjčil mikinu a poté ho s kolegou zabalili do termoizolační fólie. Takto vyčkali do příjezdu záchranářů, kteří zraněného převezli do motolské nemocnice. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru