Mnichovice přistavěly školu, slavnostně ji otevřou v úterý. Přijďte na večer s jazzem!

Mnichovická škola, ani její další budova nedostačovaly
  |  

Mnichovické a okolní děti se mohou po prázdninách těšit na fungl nové patro základní školy. Na otevření přijedou politici, ale na pohodový večer s jazzem jsou zváni všichni!

Chybělo několik tříd pro prvňáčky, nebo třeba družiny

O tom, proč Mnichovice přistavovali, jsme se bavili se starostkou Petrou Peckovou: „Před přístavbou měla škola kapacitu asi 300 dětí. Od roku 2011 jsme kapacitu postupně navyšovali a navyšovali, protože každoročně nastupovalo do školy víc a víc prvňáčků. Nakonec jsme navýšili na 480 dětí. Ale to nestačilo, protože ve škole bylo jen 20 učeben,“ sdělila Petra Pecková redaktorce Ctidoma.cz. Nástavba na škole by měla dětem a vyučujícím dopřát dostatek místa: „Nástavba má devět kmenových učeben, jednu jazykovou učebnu, kabinety pro 12 učitelů a nové hygienické zázemí. Škola získala především prostor,“ dozvěděli jsme se od starostky paní Peckové.

 

Pohodová oslava

Škola se bude slavnostně otevírat 1. září a půjde o pěknou oslavu, na kterou nás paní Pecková pozvala: „Těšit se můžete na pohodový rodinný podvečer s živou jazzovou hudbou, ale i spoustou vystoupení našich žáků, drobným občerstvením, které připraví paní kuchařky ze školní jídelny, dílničkami pro děti, ukázkou kroužků a mimoškolní činnosti, stánek o třídění odpadu bude mít Ekokom, mnichovičtí dobrovolní hasiči budou mít připravené hry pro děti... Budou i komentované prohlídky školy a nebude chybět prezentace projektu Hřiště Podhorky pro kluky a pro holky - vybudování dětského sportovního hřiště, které si vzaly děti pod svůj patronát,“ zjistili jsme.

 

Mnichovice zvou také politiky, nástavbu zaplatilo ministerstvo financí 

Na otevření zavítají také politici: „Sekretariátem je potvrzena účast ministra financí Andreje Babiše, nástavba byla financována z dotace MF ČR. Účast potvrdil i hejtman Středočeského kraje Petera,“ sdělila nám Petra Pecková, se kterou jsme si dále povídali o tom, s jakými problémy se potýká mnichovické školství. Jeho peripetie vám přiblížíme v dalším článku.

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru