Úvalská radnice prý informuje své občany nejlépe, souhlasíte?

Úvalská radnice si nenechává informace pro sebe
  |  

Úvalská radnice může být právem hrdá. V soutěži Otevřeno x Zavřeno byla oceněna její snaha o informování svých občanů cenou Otevřeno, kterou udílí organizace Otevřená společnost. 

Město zveřejňuje smlouvy, objednávky i faktury

Město bylo oceněno za to, že zveřejňuje neobvyklý rozsah informací: smlouvy, objednávky, faktury, seznam projektů od začátku roku 2010 nebo plánované investice města, s podrobnými popisy zamýšlených akcí. K dispozici jsou záznamy všech veřejných projednávání a diskusí. Funkční a živá je i sekce „Ptáte se starosty“. "Máme z tohoto ocenění ohromnou radost a vnímáme to jako povzbuzení, abychom v cestě, kterou jsme nastoupili pokračovali i nadále. Uděláme všechno pro to, abychom příště postoupili o nějakou tu příčku výše," vyjádřili se zástupci města, starosta Petr Borecký a Lenka Platzová z městského úřadu, kteří cenu převzali. 

 

Stránky plné informací

Město provozuje internetové stránky www.mestouvaly.cz, na kterých pravidelně informuje o dění v obci. Kromě upozornění na kulturní a sportovní události ve městě, zde najdou občané také pozvánky na zasedání a rady města, dále pak oznámení o aktuálních haváriích a omezení. V sekci Ptejte se starosty je možné položit starostovi města jakoukoliv otázku.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru