Sotva dospělý mladík brutálně ubodal dva seniory. Od soudu odešel se smutným prvenstvím

Mladík byl pod vlivem drog a vyrazil k sousedům. Dopadlo to tragicky
  |   zajímavost

Ještě před pár týdny nebyl ani dospělý a najednou se z Tomáše stal vrah – a to dokonce dvojnásobný. Co vedlo mladíka ke krutému činu, po jehož dokonání zůstala na místě ležet těla dvou seniorů? Hrůzyplný příběh se odehrál před jedenácti lety v Trutnově a místní na něj dodnes vzpomínají se smutkem. 

Příběh, který jak svým průběhem, tak i pozadím doslova ohromil celou republiku, se odehrál v podhorském Trutnově. Právě tam žila dvojice starých lidí, manželský pár ve věku vysoko přes osmdesát let, který již potřeboval pomoc jak svojí rodiny, tak i pečovatelské služby. Žil tady ale také osmnáctiletý Tomáš Vít, který si bohužel „zahrál“ jednu z hlavních rolí v hororovém příběhu o nesmyslné dvojnásobné vraždě. 

Nikdo se neozýval

Senioři podle svědků, kteří tehdy v případu vypovídali, žili spíše v ústraní, bez konfliktů s okolím a bez zjevných nepřátel, u nichž by bylo možné hledat motiv k násilnému činu. A přesto jednoho zimního dne dostala jejich dcera telefonát od znepokojené pečovatelky. Ta staříkům jako každý den dovezla oběd, ale na zvonění tentokrát nikdo nereagoval. V takovém věku není divu, že mohlo dojít k jakémukoliv problému, a tak se dcera okamžitě vydala ke svým rodičům, aby zjistila, co se děje. 

Mrtvá žena a muž v kritickém stavu

Naplnily se bohužel ty nejčernější možné myšlenky. Senioři leželi za dveřmi v kaluži krve, matka byla tou dobou již po smrti, otec těsně před devadesátkou trpěl v bolestech v kritickém stavu. Co se v bytě stalo – a hlavně proč? To byla otázka, kterou se okamžitě začali zabývat přivolaní kriminalisté. Mohlo by snad jít o loupežnou vraždu, jenomže z bytu se nic neztratilo. Vyšetřovatelé stáli před velkou neznámou. Opravdu se někdo vetřel do přízně dvou starých lidí jen proto, aby je zkrátka připravil o život? 

Ten člověk nemohl být normální

Brutalita, s jakou byl útok proveden, navedla policii na myšlenku, že děsivý čin musel pravděpodobně spáchat člověk, který nebyl tak docela při smyslech. Snad mohl být pod vlivem drog – možná stejně, jako byl v domě mnohokrát viděn jeden z mladých, sotva dospělých sousedů, Tomáš Vít. Ten ostatně již ve svých pouhých osmnácti letech stál třikrát před soudem. Další kroky vyšetřovatelů proto vedly ke dveřím, kde spolu se svojí rodinou žil. Doma ale nebyl, a tak se vydali prohledávat okolí. 

Ani feťáci nejsou bezcitní

Ukázalo se, že ani skupina mladých lidí podobného založení, jako byl sám Tomáš, není k tak odpornému činu lhostejná. Když kriminalisté u řeky narazili na jeho kamarády, podobně jako on sám drogově závislé, netrvalo dlouho a dozvěděli se všechno, co potřebovali. Že Tomáš zahodil do řeky klíče, které podle svých slov jen někde našel, a dokonce i to, že přátelům vyprávěl o vraždě, která se odehrála u nich v domě. To ještě před tím, než byli mrtvá žena a těžce pobodaný muž nalezeni. Všechno do sebe zapadlo. Ještě toho dne byl zdrogovaný mladý muž v rukou policie. 

Přišel pro Ibalgin a zabil dva lidi

Proč se to všechno stalo? Podle Tomášova vyprávění, které kriminalistům přednesl bez sebemenších výčitek svědomí, si šel k sousedům pro Ibalgin, protože ho bolela hlava poté, co si vzal drogy. Jenomže senioři dobře věděli, co je zač, a tak jej nechtěli pustit do bytu. Silnější, sotva dospělý muž je ale přemohl a za dveře se přece jen dostal. Starý pán podle jeho verze měl patrně pro sebeobranu v ruce nůž, což mladíka rozlítilo natolik, že kuchyňský nástroj obrátil nejen proti staříkovi, ale dokonce i proti jeho ženě, která jej přišla bránit s holí v ruce. Prý nečekal, že by mohli doopravdy zemřít. Soudu se ale bohužel nedožil ani těžce poraněný muž, který v nemocnici na následky napadení zemřel. 

Smutné prvenství mladého vraha

Tomáš Vít odešel tehdy od soudu vlastně s jedním prvenstvím. Jako nejmladší ze všech se stal odsouzeným k doživotnímu trestu, který patrně absolvuje celý, vzhledem k brutalitě, s níž útok vedl, a také s ohledem na posudek odborníků, hovořící o nemožné nápravě hříšníka. 

Zdroj: novinky.cz, prima+, denik.cz

KAM DÁL: Muž streamoval vraždu své manželky. Dostal 300 lajků, policie sledující potrestá.