Výrobna zeleninových chipsů v Nehvizdech šířící zápach přerušila provoz

  |  

Nedávno jsme vás informovali o strastech nehvizdských občanů, kteří si stěžovali na neustálý zápach, který se šíří z výrobny zeleninových čipsů Tretter's. Nyní vám přinášíme vyjádření druhé strany, samotného výrobce.

Firmu znovu posoudí v úterý 27. října

Zápachem se začal zabývat i nehvizdský obecní úřad, který podal podnět na stavební úřad a ten po kontrole vydal zákaz provozování výroby, neboť budova nebyla zkolaudována pro potravinářskou výrobu. V úterý 27. října proběhne v Nehvizdech další šetření v budově firmy, kdy se bude posuzovat, zda provoz odpovídá požadavkům.

 

Výrobce zastavil provoz

Firma sama přiznává, že musela zastavit výrobu: "V provozovně byl přerušen provoz, a to na základě rozhodnutí příslušného úřadu v Čelákovicích. Ten společnost respektuje, což prokázala také nedávná kontrola ze strany Živnostenského úřadu v Čelákovicích," sdělil nám zástupce firmy Ondřej Macura. Firma musela reagovat na to, že její budova nebyla zkolaudována za správným účelem: "Stavba provozovny prochází standardním stavebním řízením. Další jednání je naplánováno na druhou polovinu listopadu." Firma prý připravuje do budoucna opatření, která mají zápachu zabránit: "Společnost bude v provozovně instalovat moderní filtrační zařízení, které by mělo problémy se zápachem vyřešit." O vývoji v případu vás budeme i nadále informovat. 

 

O zápachu v Nehvizdech, který místní obtěžuje jsme vás informovali již před pár týdny. 

 

V Nehvizdech nedávno otevřeli nové hřiště pro děti, slavili zde také povýšení na městys.