AKTUALITA: Prokletá trať na Kolín? Vlaky opět stojí, srážka vlaku a náklaďáku

Vlak usmrtil člověka
 

Trať na Kolín přes Nymburk je tento týden jako zakletá. V neděli zde narazil vlak do nákladního automobilu, jde již o třetí mimořádnou událost na této trati. 

Vlaky nepojedou do odpoledne 

V neděli dopoledne narazil vlak Úpa na trati Praha - Kolín v úseku Lysá nad Labem - Kostomlaty na přejezdu do nákladního automobilu. Vlaky by v tomto úseku neměly jezdit až do 14 hodin. Vlaky v úseku Praha - Nymburk jsou vedeny odklonem přes Libeň, mezi Nymburkem a Lysou vlaky nejezdí, mezi Kostomlaty a Lysou je zajištěna náhradní autobusová doprava. Vlaky nezastavují na nádraží Vysočany. Další podrobnosti pro vás připravujeme. 

 

Zcela zbytečné skony

Tento týden se na této trati umíralo před dvěma dny. Tehdy vlak srazil osobu pohybující se v kolejišti, další smrt přišla ještě o další dny dříve, kdy byla osoba sražena nákladním vlakem. Nehody automobilů na přejezdu jsou bohužel také velmi časté. Je pár minut poté, co vlak u Kostomlat narazil do nákladního automobilu, se tatáž událost přihodila na Moravě u Kojetína. Vždy je na vině lidský faktor, neopatrnost, nebo také sebevražedný úmysl. 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru