Kauza Amazon pokračuje: Jednání s ministrem za zády občanů a opozice?

Hala v Počernicích prý rozhodně bude!
  |  

Jak to tak vypadá, kauza Amazon stále nekončí, radnice prý plánuje další jednání v této věci na pondělí 19. října!  A to přes odpor části veřejnosti. 

O kauzu se zajímá i ministr

O dalším vývoji v kauze informovalo opoziční sdružení Hnutí pro Počernice: „Paní starostka posléze dne 14.10. uvedla, že se rozhodla vyhovět žádosti společnosti P3 (společnost, která chce přivést Amazon do Horních Počernic) o možnosti jejich účasti na tomto neveřejném setkání z důvodu zlepšení informovanosti všech zastupitelů.“ O tomto naplánovaném setkání se prý opoziční radní dozvěděli až v pátek 16. října, tedy jeden pracovní den před schůzkou. Mělo jít o setkání nejenom s developerem, ale také s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem a náměstkem primátorky Petrem Dolínkem: „Dosud ani jeden z těchto vykutálených politických matadorů o Počernice zájem nejevil,“ uvádí Hnutí občanů Počernic.

 

Schůzka bez opozice

Hnutí občanů Počernic se této schůzky účastnit nebude: „Jednání, které už v předstihu organizuje paní starostka, aniž sdělila jeho účel, se nebudeme účastnit. Co nám naše opoziční pozice dovolí, nedovolíme starostce „upéct“ nesmyslnou a jednostranně výhodnou dohodu s Amazonem,“ slibuje Hnutí občanů Počernic. Schůzku zamítla jako první radní Karla Polydorová ze Šance pro Počernice, popodřili ji další zastupitelé za Šanci Eva Březinová, Jiří Beneda, Saša Kohoutová, Eva Tůmová a nezávislá zastupitelka Monika Hrušková.

O dalším vývoji kauzy vás budeme informovat.

O kauze jsme vás informovali od samého počátku, kdy vyšlo najevo, že se hala Amazonu v Počernicích plánuje

Proti výstavbě haly Amazonu však sílily protesty.

Přinesli jsme také rozhovor se zastupitelem Vilémem Čápem, který je proti výstavbě.

Psali jsme také počínajících podivných jednáních za zády občanů

O Amazonu jsme psali také ohledně burzy práce.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru