Kladenští školáci si zkusili střelbu i chůzi po slepu

Pohár pro vítěze vypadal náramně. Cena útěchy pro poslední tým v podobě putovní sekyrky nicméně také není k zahození.
Zobrazit fotogalerii (10)
  |  

Sedmáci bojovali už popatnácté o Putovní pohár ředitele Městské policie Kladno.

Navigace slepce i první pomoc

Na startu téměř tříkilometrového lesního závodu se sešly čtyřčlenné týmy hned z 15 kladenských škol. „Připraveno bylo šest stanovišť,“ sdělil ČtiDoma tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Trasa vedla z kladenského Sletiště na kynologické cvičiště U Zvonečku v Rozdělově.

Děti si vyzkoušely hbitost na stanovištích lanového centra Sambar. Dále žáci poznávali své město, chodili poslepu pomocí ústní navigace spolužáka, poznávali základní dopravní značky, nebo poskytovali první pomoc na stanovišti, které připravil kladenský červený kříž.

Školáci testují své znalosti města Kladna.

Radost s paintbalovou pistolí, trápení s buzolou

„Také jsme měli jedno stanoviště,“ říká Ladislav Holomčík. „Děti srážely lahve džberovou stříkačkou,“ popisuje náročnou, nicméně z pohledu dětí náramně zábavnou disciplínu. Střelba z paintballové pistole bavila neméně, jak přesvědčivě ilustrují přiložené fotografie.

Co děti naopak trápilo nejvíce? Určit přísloví skrytá v piktogramech, poznat topografické značky a zorientovat se v mapě buzoly, mají jasno policisté.

K téhle fotce asi ani není třeba komentáře. Nadšení holčičky a poněkud skeptičtější výraz ve tváři strážníka mluví za vše.

Sekyrková cena útěchy

Co se týče výsledků, medailové pozice vypadají následovně: žáci ze ZŠ Cyrila Boudy na prvním, děti ze ZŠ v ulici Moskevská na druhém a soutěžící ze ZŠ v Amálské na třetím místě. Soutěž je však milosrdná v tom, že každý dostane cenu.

„I ten poslední dostává speciální cenu Velitele stanice HZS Kladno v podobě pravé hasičské sekyrky,“ říká Ladislav Holomčík. Samozřejmě souhlasíme s tím, že je potřeba myslet i na toho posledního, jen si nejsme jisti, zda některé děti nezatouží místo po velkém poháru po převzetí putovní sekyrky.

Vítězné trio. ZŠ Cyrila Boudy, ZŠ Moskevská a ZŠ Amálská.

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru