Podvodníci se vydávají za zaměstnance vodáren a nabízejí nesmyslné služby

Nejlepší obranou je nevpustit podvodníky do bytu.
 

Tvrdí, že jsou zaměstnanci vodárny, aby se vám dostali do bytu. Co nabízejí? A kde řádili naposledy?

Nejdřív úřad práce, nyní vodárny

Před necelým měsícem jsme informovali o případech, kdy si prodejci vytipovali lidi v hmotné nouzi. Pod záminkou, že jsou zaměstnanci Úřadu práce ČR, se dostali k nim do bytu. Následně se rozjel kolovrátek klasického podomního prodeje. (Celá zpráva k přečtení zde.)

Podvodníci, kteří se pohybují na území hlavní města, jdou na oklamání svých obětí ještě sofistikovaněji. Vydávají se za zaměstnance Pražských vodáren a kanalizací. Služby, které nabízejí, přitom na první pohled nepůsobí nijak podezřele.

Neustále vylepšují své metody

„Nabízeli měření průtoku vody, což je nesmysl. Takovou službu jsme nikdy nenabízeli,“ sdělil ČtiDoma tiskový mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Tomáš Mrázek. Podle mluvčího se poslední případ podvodného jednání odehrál na Praze 4.

Předejít nepříjemnostem lze přitom jednoduše vyžádáním služebního průkazu PVK. „Pokud pracovník PVK navštěvuje jakýkoliv soukromý objekt, musí mít při sobě platný zaměstnanecký průkaz. Na něm je jeho jméno, příjmení, popřípadě titul, funkce ve společnosti, číslo průkazu, datum od kdy je platný a fotografie,“ zdůraznil tiskový mluvčí PVK Tomáš Mrázek s tím, že na průkazu jsou různé ochranné prvky proti padělání.

S jakým typem podvodného jednání se setkáváte nejčastěji?


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru