Lup si strčil pod tričko. Ostrahu tím nezmátl

S vybalováním se nezdržoval. Telefony schoval pod tričko ještě v originálních krabičkách.
  |  

Policie na Praze západ řeší už druhý případ krádeže ve firmě prodávající mobilní telefony.

Špatné příklady táhnou

 

Na konci srpna jsme informovali o případu muže, který svého zaměstnavatele prodávajícího mobilní telefony okradl o více než milion korun. Jeho příkladem se nedávno nechal zlákat jeden z bývalých kolegů. Svůj lup však daleko nedonesl.

 

„Odcizil tři kusy mobilních telefonů značky i-Phone 6, Apple v celkové hodnotě 2 367 Euro,“ uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Výtečníka nenapadlo nic lepšího, než si telefony ještě v originálních krabičkách strčit pod triko a vykráčet ven. Ostraha se nicméně nenechala napálit. 31letého pracovníka zadržela a vše nahlásila policii. Muž je obviněn z přečinu krádeže, za který mu hrozí až dva roky odnětí svobody.

 

Ochranku vodil za nos měsíce

 

Úspěšnější kolega zvládl odnést 160 mobilních telefonů v průběhu dvou měsíců. Jakým způsobem se mu dařilo tak dlouho firmu okrádat, policie tají. „Jeho způsob, jak obejít ostrahu, aniž by odhalila, že telefony ukrývá, byl velice sofistikovaný. Policisté nebudou z taktických důvodů prozrazovat konkrétní způsob jeho jednání,“ uzavírá Marcela Pučelíková. Oba muži jsou stíháni na svobodě.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru