Budou do Říčan jezdit gambleři z Prahy? Město se obává…

Hernám v Říčanech neodzvonilo...
  |  

Jak jsme vám již sdělili, říčanští zastupitelé neodsouhlasili stopku hazardu ve městě. Nyní se bojí, že sem budou jezdit hráči z Prahy. Zde totiž automaty do pár let skončí.

 

Majitelé heren zasedání bedlivě sledovali

Říčanští si přáli vyhlášku, která by hazard zakázala, vyslovili se tak jednak prostřednictvím hlasování Řídím Říčany, ale také v petici, kterou iniciovali místní Zelení. Přesto zastupitelstvo vyhlášku neodsouhlasilo. Zasedání pozorně sledovali majitelé místních heren, kteří mohli odejít v klidu, jejich byznys totiž pokvete i nadále.

 

Chystá se alespoň regulace

Radnice se jej prý pokusí alespoň regulovat. Město plánuje novelizaci současné vyhlášky, která zatím povoluje celkem 15 provozoven na území Říčan pro vykonávání loterijní a jiné podobné činnosti. Rada také zkrátila otevírací dobu z nonstop provozu do 4.00 hodin, herny musí zavřít a přerušit provoz. Ve hře jsou další omezení, regulační kritéria ale nesmí zvýhodňovat některé provozovatele.

 

Přijedou gambleři z Prahy?

Město, které se nachází nedaleko hlavního města se obává přílivu gamblerů z Prahy: „Praha před Vánoci automaty tvrdě zregulovala, Říčany ne. Jestli do Říčan začnou jezdit pražští gambleři, ukáže čas. V Brně se hráči přesunuli do okrajových částí a nevidím na tom vůbec nic pozitivního,“ připomněl starosta Vladimír Kořen, který pro regulaci hlasoval.