Základku v Sedlčánkách v Čelákovicích prý chtějí obnovit

Škola je zapsaná jako památka...
18.03.2016 - 10:29   |  

Dlouhá léta chátrající základní škola v Sedlčánkách by se měla dočkat opravy. Slibuje to alespoň starosta Čelákovic, pod které původně samostatná obec spadá. Škola je od roku 2011 zařazena na seznam kulturních památek.

 

Škole se blýská na lepší časy

Potěšující zprávu oznámil starosta Čelákovic Josef Pátek před pár dny: „Dnes proběhlo jednání s architekty (mají za sebou například úspěšnou stavbu Spolkového domu ve Slavonicích), které jsem požádal o spolupráci na obnově školy v Sedlčánkách. Škole se blýská na lepší časy!“

Budova chátrala

Krásná budova by tam snad měla sloužit veřejnosti poté, co to vypadalo, že je její osud zpečetěn: „Budova chátrá a chátrá, už v ní není ani knihovna. V předminulém volebním období měla být v zájmu některých představitelů města přestavěna na byty, což se naštěstí nepodařilo. Následně byl prezentován záměr přestavět ji na školku, protože ve městě aktuálně chyběla místa ve školkách a poslední léta slouží především jenom jako objekt předvolebních slibů,“ stěžují si místní.

Sloužit bude široké veřejnosti

O tom, že bude škola obnovena se rozhodlo loni: „Záměr využití budovy byl schválen v listopadu 2015. Předcházela tomu anketa mezi občany. Zastupitelstvo rozhodlo o kombinovaném využití pro všechny věkové skupiny (spolkový dům) a umožnilo i vznik bytu pro správce. Takže za mne místnost pro osadní výbor, pro maminky s dětmi, multimediální místnost/sál, venkovní parkové úpravy, hřište a podobně,“ uvedl Josef Pátek.

 

 


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru