Budou mít Úvaly další malůvky na zdech? Veřejnost není zajedno

  |  

Úvaly jsou městem, kde se rozhodli zatočit s šedivými zdmi. Najdete zde totiž mnoho krásných maleb a nyní se chystají další. Měly by zdobit most Na Spojce. 

Úvaly jsou městem, kde najdeme mnoho ukázek street artu, tedy pouličních maleb na zdech, které zde zdobí hned několik jinak šedivých zákoutí. Veřejnost ale není zajedno, zda zde chce i další.

 

Nově také Na Spojce

Pokreslená by mohla být také zeď u podjezdu Na Spojce. Lidé se mohou podívat na návrh toho, jak by to zde mohlo vypadat: „Úvaly mají nový návrh na malbu mostu Na Spojce, a to od Michala Škapy & xDoga. Návrh vychází ze společné současné tvorby těchto autorů, konkrétně jde o vizualizaci vycházející z jejich obrazu Semeniště,“ oznámila Eva Chvalkovská z komunity Street Art Úvaly. Tato přichází s návrhy na pomalování nejrůznějších koutů města.

 

Úvaly město street artu otevřené

Zatím jde pouze o návrh: „Realizaci bude muset schválit rada města. Nejprve proběhne diskuse s veřejností,“ dozvěděli jsme se od komunity. Právě Úvaly byly zatím velmi pokrokové a moderní malbě dávali značný prostor.

 

Street artu už prý bylo dost

Jak se ale zdá, ne všichni obyvatelé Úval mají z nového návrhu radost. V internetové diskusi se jich začalo poměrně dost vyslovovat proti novým malbám: „Je to moc divoké, čistý beton není přece nic špatného!“ Jiní zase poukazují, že zeď pak stejně někdo pokreslí, tak proč ji nepomalovat raději řízeně. Jak se zdá, street art v Úvalech už nebude mít tak na růžích ustláno, jako dříve…