Opět hořel kombajn, tentokrát v Masojedech na východ od Prahy

05.08.2016 - 12:45   |  

Požárů kombajnů je toto léto nějak příliš. Naposledy vzplanul kombajn v Masojedech na východ od Prahy, naštěstí se nikdo nezranil. 

Hasiči opět zasahovali u požáru kombajnu.

 

Hořelo v Masojedech

"Krátce po 13:30 hod. byl hlášený požár kombajnu na poli za zemědělským družstvem v obci Masojedy směr Hradešín. Vyslány dvě profesionální (stanice Český Brod a Říčany) a tři dobrovolné jednotky hasičů (Doubek, Mukařov, Žernovka)," uvedl Jaroslav Gabriel, mluvčí středočeských hasičů. 

 

Zmákli to za hodinu

Oheň se podařilo zvládnout tentokrát rychle: "Před příjezdem požárních jednotek zde hasili přenosným hasicím přístrojem. Krátce po příjezdu první jednotky požární ochrany se požár podařilo lokalizovat, a to krátce před druhou hodinou. Požár jsme následně dohasili a po necelé hodině stroj předali majiteli," sdělil nám Jaroslav Gabriel. 

 

Na kombajnu škoda 50 000

Kombajn E514 hořel kvůli technické závadě. "Přímé škody po požáru jsou 50 tisíc korun, uchráněná škoda 100 tisíc korun. Požár se obešel bez zranění," dodal Jaroslav Gabriel. Nedávno hořel kombajn v Praze Letňanech, tehdy chytlo od požáru také pole. 

 

Hasiči ze Škvorce nedojeli...

K požáru měli vyjíždět také dobrovolní hasiči ze Škvorce, bohužel k výjezdu nedošlo: "Dneska jsme mohli jet k požáru kombajnu v Masojedech, jen se nám rozbije svolávač a je po výjezdu," stěžovali si hasiči ze Škvorce. Jde prý už o druhý prošvihnutý výjezd za krátkou dobu.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru