V Klánovicích nepřipojují na vodovod! A to ještě několik měsíců

V klánovickém lese se konalo cvičení
  |  

Stavíte si v Klánovicích nový dům a chcete, aby byl zásobován z veřejného vodovodu? Pak budete mít velký problém. V současné době zde totiž platí stop stav na přípojky nových domů!

 

Klánovice dostaly pokutu za nepřipojení

Situace je velmi paradoxní, neboť nedávno byly Klánovice dokonce pokutovány magistrátem za otálení při napojování na vodovod developera UBM, který hodlá vedle Klánovic postavit na 150 nových rodinných domů. (O celé věci jsme informovali v tomto článku).

 

O situaci vědí náhodou

V současné chvíli však Klánovice nemohou napojit na vodovod žádného z žadatelů, o čemž se tato městská část dozvěděla prakticky náhodou. Jde o to, že Klánovice jsou zásobovány z vodojemu Kozinec, který v současné době nedostačuje. O všem se dozvěděli zástupci města neoficiální cestou: „Nikdo nám to oficiálně neoznámil, víme to pouze ze zkušenosti občanů,“ sdělil nám starosta Klánovic Karel Horníček.

 

Lépe až po zimě

Situace by se měla zlepšit až po zimě: „Dotazem na PVS nám bylo vysvětleno, že připojování Klánovic a širšího okolního území na nový vodojem Jesenice II je ve stavbě a ta by měla být dokončena na konci I. čtvrtletí 2016,“ uvedl Karel Horníček.


To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Přihlášení k odběru newsletteru