Hvězda Harryho Pottera trnula strachy. Dvouměsíční syn Jessie Cave dostal koronavirus, odvezli ho do nemocnice

Jessie v nemocnici u Abraháma trávila každou vteřinu
Zobrazit fotogalerii (2)
 

Ani Harry Potter se svou kouzelnou hůlkou nic nezmohl, a to by se dalo předpokládat, že má filmová Levandule Brownová protekci. Syn herečky Jessie Cave byl převezen do nemocnice s onemocněním covid-19. Naštěstí neměl vážnější komplikace, přesto dcera praktického lékaře označila zdravotníky za hrdiny.

Jessica „Jessie“ Cave na sociálních sítích informovala, že její Abraham musel být s novým typem převezen do nemocnice. Zároveň své fanoušky uklidnila, že už je v pořádku a žádné vážnější komplikace nenastaly. „Byla jsem zdrcená. Když Abrahama vezli pryč, šokovalo mě to,“ nechala se slyšet rodačka z Londýna.

Nechápe, jak se nakazil

Nedokáže si prý vysvětlit, kde se synek nakazil. Do kontaktu s nemocnými lidmi prý nepřišel. Na druhou stranu je všeobecně známé, že nový typ koronaviru mohou šířit i naprosto bezpříznakoví jedinci. Onemocnění u takto malého dítěte je však spíše výjimkou. 

„Chci všem moc poděkovat, všichni se chovali naprosto úžasně. Moji fanoušci mi dávali sílu, lékaři zase naději, že to opravdu nebude nic vážného. Jsou to praví hrdinové. Mělo by se jim každý den děkovat,“ pochvalovala si matka tří dětí.

Když si na Instagram vložila fotku Abrahama, který už je viditelně v pořádku, samozřejmě to nezůstalo bez odezvy. „Doufám, že se cítí dobře a že se mu dobře daří,“ napsal jeden fanoušek. „Ten je tak roztomilý! Miluji tě, Jessie,“ pokračoval další. 

U dětí jsou vážné případy výjimkou

Pokud se i vy bojíte nákazy dítěte nemocí covid-19, je sice třeba být obezřetný, ale vážnější obavy nejsou na místě. Z celosvětových statistik vyplývá, že děti, u kterých byla diagnostikována nemoc covid-19, tvoří asi jen dvě procenta nemocných. V devadesáti procentech případů se totiž nemoc projevuje velmi mírně a dítě na životě nijak neohrožuje.

Kritických případů, kdy měli malí pacienti problémy s dýchacím ústrojím, bylo zatím zaznamenáno velmi málo, jde spíše o jednotky. Jedním dechem je však třeba dodat, že jelikož děti jsou většinou bez příznaků, neznamená to, že v sobě vir nemají. O to snadněji a bez varování tedy infekci roznášejí.

KAM DÁL: Žloutenka typu C je jako časovaná bomba, která pomalu ničí játra. V těle ji dlouhé roky mají desítky tisíc z nás.